20.04.2019

‘Shokon’ Conchita Wurst: Tash e sa vite jam e infektuar me HIV

16 Prill 2018

Transversitja Conchita Wurst kishte bërë bujë në medie për shkak se vendosi të qëndojë si \"zonja me mjekër\".

Conchita fitoi famën më të madhe kur fitoi në festivalin e Eurovisionit në vitin 2014, Conchita Wurst, shkruan lajmi.net.

Përmes rrjeteve sociale, Wurst ka bërë një deklaratë me të cilën ka habitur të gjithë, pasi zbuloi se prej vitesh vuan nga infektimi me HIV.

“Ka ardhur momenti të them të vërtetën. Jam pozitiv nga HIV prej vitesh. Në të ardhmen nuk do t’i jap askujt të drejtën që të më frikësojë dhe të ndikojë ne jetën time për këtë gjë. Dalja publike është veprim më i mirë, sesa të dalë lajmi nga palët e treta.”, ka shkruan ndër të tjera Conchita.

Transversitja me këtë deklaratë bëri të ditur se është kërcënuar nga ish i dashuri andaj nuk ka mundur ta bëj publik këtë lajm deri tani./Lajmi.net/