22.07.2019

Dua nominohet për dy çmime Grammy

7 Dhjetor 2018

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa është nominuar në dy kategori të çmimeve “Grammy”.

Krijuesja e hitit “One Kiss” është nominuar në kategorinë “Artisti i ri i vitit”. Rivalë për këtë çmim do të ketë Chloe X Halle, Luke Combs, Greta Van Fleet, H.E.R., Margot Price, Bebe Rexhën dhe Jorja Smith.

Dua së bashku me Silk Cityn, Diplon dhe Mark Ronsonin janë nominuar në kategorinë “Kënga më e mirë dance”