17.09.2019

Tri gjërat që duhet të bëni për të humbur peshë

13 Prill 2018

Tani është kohë e nxehtë, përse të mos bëni gjithmonë dush me ujë të ngrohtë?

Bëni dush të ngrohtë

Në fakt, dushi i ngrohtë është ndër hapat që duhet të bëni nëse keni qëllim dobësimin, shkruan lajmi.net.

Hulumtuesit rekomandojnë që të bëni dush me ujë të ngrohtë, pasi mund të djegni kalori sikurse kur e bëni një shëtitje prej 30-të minutave.

Ecni

Ecja tashmë është vërtetuar se është ushtrim i përkryer të humbje të peshës. Ju mund të djegin deri në 255 kalori në orë nëse ju bëni një shëtitje me hapa më të ngadalshëm dhe deri ne 391 kalori nëse ju ecni pak më shpejtë.

Pini dy gota ujë para ngrënies

Ekspertët rekomandojnë të pini dy gota të mëdha të ujit para çdo vakti për të shmangur ngrënien e tepërt. Ky zakon i thjeshtë ju bën të hani më pak.