11.09.2013/14:19 - E Mërkurë0

Miell orizi, për lëkurë të lëmuar

Mielli i orizit është një përbërës i përdorur shpesh për trajtimin e rrudhave dhe pigmentin e lëkurës.

Recetat e shtëpisë: 1 lugë gjelle miell orizi, bashkuar me 2 lugë gjelle kos, zëvendësojnë qumështin pastrues për fytyrën.

Për një maskë me miell orizi, Living sugjeron përzierjen e një 1 luge miell orizi, 1 luge mjaltë dhe 1 luge qumësht.

Masën e aplikojmë mbi fytyrë dhe e shpëlajmë pas 20 minutash. 

Komento: