17.05.2013/14:53 - E Premte0

Videofesti muzikor, Elvana dhe Flori më të nominuarit

 “Videofesti muzikor 2013” ka shpallur nominimet edhe për këtë vit, përderisa evenimenti edhe sivjet pritet të mbahet në sallën 1 tetori në Prishtinë ashtu sikurse ishte mbajtur vitin e kaluar.

Në nominime dominojnë videoklipet e produksionit Max Production, gjë që mund të arsyetohet sepse ishte ky produksion që vitin e kaluar ishte më aktivi sa i përket videoklipeve.

Më së shumti të nominuar është Elvana Gjata dhe bashkëpunimi i saj me 2po2, me katër nominime me këngën “Beso”, por edhe Dafina Zeqiri është në fokus duke qenë e nominuar në tri kategori me këngën “Bloodah”, përfshirë edhe atë për videospotin më të mirë.

Megjithatë, një konkurrencë serioze sivjet është duke e bërë edhe kantautori Flori Mumajesi, i cili me këngën e tij “Pa jetë” është nominuar në pesë kategori, përfshirë edhe atë për videoklipin më të mirë.

Në kategorinë e femrave një konkurrencë e ashpër shihet në mes të këngëtarëve; Vesa Luma, Kaltrina Selimi, Dafina Zeqiri dhe Tuna me “I Asaj”. Megjithatë, në kategori shihet si favorite Tuna, me hitin e saj “I asaj”, aq më pak ku me këtë këngë ajo ishte bërë e famshme, por ishte konsideruar edhe e guximshme me prekjen e zogut të saj.

Kjo ceremoni do të pritet me një mbrëmje gala në Prishtinë përderisa do të mbahet me katër qershor në sallën 1 tetori në Prishtinë.

Nominimet e Videofestit muzikorë 2013

1. Video Spoti më i mirë në konkurrencën Best New Artist

Robb Daddy ft. Xhinxha - We Party

Yll Limani - Lartë mbi yje

Dessa - Zjarr, zjarr

Neki Emra - Të vdes Apo të pres

Klepto - Klepto in this…2. Video Spoti me Regjinë më të mirë

Mc Kresha - Çok guzel

Flori - Pa Jetë

Kaos - Ngoje zemren tem

Elvana Gjata ft 2po2 - Beso

Nora ft. Zzap & Chriss, Bim Bimma – Gangsta3. Video Spoti më i mirë në konkurrencën e Grupeve

NRG Band - Magdallena

Kaos - Ngoje zemren tem

Exiles - Underground reggae

NA - Jam zgjuar

Aragona Band ft. Rozana Radi - Tepër jemi dashtë4. Video Spoti me i mirë duet /ft.

Andos & Dj Dalool - Ti je ajo

Elvana Gjata ft 2po2 - Beso

Ermal Fejzullahu & Gena - Ajo

Adrian ft Florian - Ngjyra e Kuqe

Adelina Tahiri & Elgit Doda - Kujtimi5. Video Spoti më i mirë i zhanrit i Pop Folk

NRG Band - Magdallena

Edona Llalloshi - Hape zemrën

Dren Abazi & Zig Zag Orkestra - Natën

Blero - Ajo apo ti

Ermal Fejzullahu & Gena - Ajo

6. Video Spoti më i mirë i zhanrit baladë

Vedat Ademi-Për ty

Jehona Sopi-Unë do t'i laj këmishat e tua

Flori - Pa Jetë

Besart Halimi - Dhimbje

Aurela Gace- Shpirti i shpirtit tim7. Video Spoti më i mirë i zhanrit Rap Hip-Hop

Mc Kresha - Çok guzel

GHETTO GEASY (zzap&chriss) - N'Prishtinë

Lyrical Son - Qëllimi

Kaos - Ngoje zemren tem

F-Kay – Shuj8. Video Spoti më i mirë i zhanrit Rock

Na -Jam zgjuar

Magnituda -Jack,Rock,& Tripa

Genc Salihu - Krejt andrren9. Video Spoti më i mirë në konkurrëncën RnB

Nora ft. Zzap & Chriss, Bim Bimma - Gangsta

Capital T - Zero

Elvana Gjata ft 2po2 - Beso

Etnon ft. Stine, Dj Blunt & Real 1 - On fire

Tuna - I asaj10. Video Spoti më i mirë bashkepunim/ft.

Nora ft. Zzap & Chriss, Bim Bimma - Gangsta

Aragona Band ft Rozana Radi - Tepër jemi dashtë

Dj Floë ft.Lumi B, Mc Kresha & Lyrical Son - Çele çadren

Genta ft. Dj Blunt & Real 1-Ole Ole

Etnon ft. Stine, Dj Blunt & Real 1 - On fire11. Video Spoti më i mirë në kategorinë Dance

Andos & Dj Dalool - Ti je ajo

Kaltrina Selimi - Gjithmonë me ty

Genta ft. Dj Blunt & Real 1 - Ole Ole

Blero - Ajo apo ti

Adrian ft Florian - Ngjyra e Kuqe12. Video Spoti me Styling më të mirë

Nora ft. Zzap & Chriss, Bim Bimma - Gangsta

Jehona Sopi - Unë do t'i laj këmishat e tua

Kaltrina Selimi - Gjithmonë me ty

Tuna - I asaj

Vesa Luma - 24 orë13. Video Spoti me Performancën më të mirë

Mc Kresha - Çok guzel

Adrian ft Florian - Ngjyra e Kuqe

Tuna - I asaj

Flori - Pa Jetë

F-Kay - Shuj14. Video Spoti më i mirë në konkurrencën e Femrave

Vesa Luma - 24 orë

Kaltrina Selimi - Gjithmonë me ty

Dafina Zeqiri - Bloodah

Jehona Sopi -Unë do t'i laj këmishat e tua

Tuna - I asaj15. Video Spoti më i mirë në konkurrencën e Meshkujve

Lyrical Son - Qëllimi

Mc Kresha -Çok guzel

Alban Skenderaj - Mirëmengjes

Flori - Pa Jetë

Besart Halimi - Dhimbje16. Video Spoti mëi mirë i zhanrit POP

Aragona Band ft Rozana Radi - Teper jemi dashtë

Alban Skenderaj - Mirëmengjes

Dafina Zeqiri - Bloodah

Mirjam Cani - Ti e di përse

Vesa Luma - 24 orë17. Video Spoti më i mirë

Mc Kresha -Çok guzel

Kaos - Ngoje zemren tem

Flori - Pa Jetë

Dafina Zeqiri - Bloodah

Elvana Gjata ft. 2po2 - Beso 

Komente 0

Komento:Reklama Juaj

Kursi Valutor

Njoftime/Konkurse