19.04.2013/12:19 - E Premte0

Diellza Kolgeci, rikthehet me “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna 2″

Pas 17 vitesh filmi “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna” po kthehet përsëri dhe modelja e njohur Diellza Kolgeci do të jetë përsëri me rolin kryesor të filmit.

Meqë “Top Channel” e ka blerë filmin dhe ka bërë post-produksionin e saj, ka të drejten apo ekskluzivitetin e saj.

Sipas Diellzes ne kete premiere do te marrin pjese kritike te filmit,, politikan dhe artiste te ndryshem nga Shqiperia dhe mbare viset tjera.

“Filmi “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna” pas Tiranes do te shfaqet edhe ne Prishtine, me daten 9 maj, dhe pastaj do te pasoj shfaqja edhe ne Neë York, Slloveni dhe ne shume shtete te tjera te botes”, ka thene ajo per “Zeri”.

Diellza ashtu sikurse ne “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 1” edhe ne “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2” do te kete rolin e “Diellzes” nje vajze shqiptaro-amerikane e cila tani ka nisur te marre kritika pozitive nga profesionistet e artit per paraqitjen e saj, ngase kete here ky rol sipas saj eshte me i rende se sa para 17 viteve. 

Komento:Reklama Juaj

Kursi Valutor

Njoftime/Konkurse