13 Nëntor 2015 - 09:13

Diaspora solli në Kosovë më shumë se 10 miliardë euro

PRISHTINË - Më shumë se 10 miliardë euro llogaritet të jetë shuma e mjeteve që bashkatdhetarët tanë, të cilët jetojnë nëpër vende...më shumë

12 Nëntor 2015 - 15:17

Së shpejti në qarkullim, bankënota e re 20 EURO

FRANKFURT - Shefi i bankës qendrore në Gjermani ka përshëndetur hologramin e ri, që do të vendoset në bankënotën prej 20 eurosh, si “një arritje...më shumë

12 Nëntor 2015 - 11:41

Easy Jet nis fluturimet Prishtinë-Berlin

PRISHTINË - Easy Jet sjell tri fluturime shtesë duke shtuar flurutimet nga Kosova me kryeqytetin gjerman Berlinin. Duke trefishuar numrin e destinacioneve të saja nga/për...më shumë

12 Nëntor 2015 - 09:04

Investimet në ”Kosovën e Re” i kthehen “Contour Globalit” për pesë vjet

PRISHTINË - Termocentrali “Kosova e Re” që do të ndërtohet nga kompania amerikane “Contour Global” do të ketë kapacitet të instaluar prej 500...më shumë

11 Nëntor 2015 - 13:44

Tmava: Minatorët nuk janë në grevë

MITROVICË - Menaxheri i Trepçës Ahmet Tmava ka thënë se minatorët e Trepçës nuk kanë hyrë në grevë.më shumë

10 Nëntor 2015 - 22:23

MZHE arrin marrëveshje me Contour Global për TC Kosova e Re

PRISHTINË – Ministria e Zhvillimit Ekonomik ka njoftuar se në kuadër të vizitës së fundit të Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci në...më shumë

10 Nëntor 2015 - 17:38

Autostrada mbetet pa mirëmbajtje: Dështon tenderi 1.8 milionësh

PRISHTINË - Autostrada “Ibrahim Rugova” edhe për një kohë do të mbetet pa mirëmbajtje. Tenderi në vlerë prej mbi 1 milion e 800 mijë eurove ka...më shumë

10 Nëntor 2015 - 14:47

Gërxhaliu: Buxheti nuk premton zhvillim ekonomik

PRISHTINË - Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu, ka thënë se projektbuxheti për vitin 2016, i miratuar nga Qeveria e Kosovës nuk...më shumë

10 Nëntor 2015 - 10:35

Krasniqi: Bujqësia, ndër sektorët më përfitues nga MSA-ja

PRISHTINË - Ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi ka thënë se me MSA-në prodhimet tona bujqësore do të eksportohen tashmë në një treg 500 –...më shumë

09 Nëntor 2015 - 23:15

Krasniqi premton mbështetje për zhvillim e Institutit Bujqësor

PRISHTINË - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka vizituar sot institutin Bujqësor të Kosovës me seli në Pejë, ku...më shumë

09 Nëntor 2015 - 09:04

Projektbuxheti teston Qeverinë dhe rrezikon marrëveshjen me FMN

PRISHTINË - Bllokada e punës së Kuvendit mund të çojë në prishjen e marrëveshjes “stand-by” mes Kosovës dhe Fondit Monetar...më shumë

08 Nëntor 2015 - 14:35

“Kosova e re” dhe “Brezovica” dyfishojnë rritjen ekonomike

PRISHTINË - Në projeksionet e Qeverisë e Kosovës për tre vjetët e ardhshëm rritja mesatare ekonomike është vlerësuar se do të jetë 4.2...më shumë

07 Nëntor 2015 - 10:29

Bizneset lëshojnë kuponë fiskalë fals

PRISHTINË - Me fillimin e rimbursimit të mjeteve nga Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) për qytetarët, të cilët i kanë dorëzuar plikot me kuponë...më shumë

06 Nëntor 2015 - 19:51

Në Kosovë 50% e punëtorëve pa kontrata pune

PRISHTINË - Një numër i madh i punëtorëve në Kosovë të cilët punojnë në sektorin privat nuk kanë të nënshkruara kontrata pune...më shumë

06 Nëntor 2015 - 09:02

Skandali i faljes së borxheve

PRISHTINË - Kompani të mëdha me pronar të huaj, korporata të fuqishme, por edhe kompani të shumta private me kapital vendor, kanë përfituar miliona euro në...më shumë

05 Nëntor 2015 - 09:03

Buxheti mund të arrijë në 2 miliardë euro

PRISHTINË - Projektbuxheti i miratuar nga Qeveria e Kosovës mund të pësojë ndryshime drastike deri në votimin final nga Kuvendi i Kosovës, shkruan sot Koha Ditore.më shumë

04 Nëntor 2015 - 14:14

Hoti: Vetëm pensionistët kontributdhënës do të kenë rritje nga janari

PRISHTINË - Nga janari i vitit 2016, pensionistët kontribut-dhënës do të marrin pensionet me rritje, thotë në një intervistë për Radion Evropa e...më shumë

04 Nëntor 2015 - 09:15

Faturat e “kripura” të KEDS-it

PRISHTINË - Shumë konsumatorë po ankohen se KEDS-i u ka dërguar fatura të shtrenjta të energjisë elektrike për muajin tetor, pavarësisht përgjysmimit...më shumë

Reklama Juaj

Kursi Valutor

Njoftime/Konkurse