10.04.2013/12:15 - E Mërkurë0

Zana Kotorri ikën nga Ministria e Kthimit

PRISHTINË - Sekretarja e përhershme në Ministrinë e Komuniteteve dhe Kthimit, Zana Kotorri sot në mëngjes ka dhënë dorëheqje nga pozita që mban. Burimet e Indeksonline brenda këtij institucioni kanë thënë se Kotorri sot ka paraqitur dorëheqjen nga detyra.

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka filluar hetimet ndaj sekretares Kotorri.

Hetimet janë duke u zhvilluar për të parë se a është e përfshirë sekretarja Kotorri në rastin kriminal ku është dëmtuar financiarisht një qytetar nga Komuna e Ferizajt.

Hetimet ndaj saj i janë bartur Prokurorisë Speciale nga misioni i EULEX-it dhe rastin e Kotorrit tashmë e ka në dorë një prokuror vendor.

Komento: