23.06.2013/14:43 - E Diel0

Kinë, lind djali me bisht

Një djalë 7-muajsh kinez ka lindur me një bisht rreth 7 centimetra dhe nëna e tij i lutet doktorëve të ndihmojnë vogëlushin për të rregulluar këtë çrregullim që njihet si “spina bifida”.

“I kemi kërkuar kirurgëve që ta heqin këtë bisht, por na kanë thënë që nuk është kaq e lehtë”, shprehet nëna e djalit.

Doktori Huang Chuanping shpjegoi: “Nëse e presim, bishti do të rritet sërish. Duhet rregulluar shtylla kurrizore në mënyrë që të ndërpresim rritjen e bishtit”.

Komento:Reklama Juaj

Kursi Valutor

Njoftime/Konkurse