Sport

   Gazeta "AS", ja çfarë vendosi Reali për Ancelottin

   23 Maj 2015 - 16:37

   Reali i Madridit duket se tashmë ka vendosur që të shkarkojë Carlo Ancelottin nga posti i trajnerit aktual.

   Berisha fiton "Këpucën e Artë" në Australi

   Besart Berisha u nderua me çmimin “TAG Golden Boot” (këpuca e artë) të akorduar nga Melbourne Victory, me sulmuesin...

   Skënderbeu kampion, shpërthen festa në Korçë

   Ekipi korçar i Skëndërbeut ka festuar në një atmosferë elektrizuese titullin e pestë radhazi dhe të gjashtin...

   Franca konfirmon yjet për sfidën kundër Shqipërisë

   Do të jetë një Francë e mbushur me yje ajo që do të zbresë në tapetin e "Elbasan Arena"-s për tu...

   Fun Online

   Historia e pazakontë e brazilianes (Foto)

   23 Maj 2015 - 10:15

   Braziliania Ana dos Santos Cruz, 23 vjeç, është një nga rastet më të çudishme që duket se tashmë do të ketë mundësinë që të bëjë një jetë normale si të gjithë.

   Foto Lajm

   • Aksioni i sotëm “Ta Pastrojmë Kosovën” synon pastrimin e 351 deponive ilegale. Një e tillë ka kohë që është edhe në lagjen Velania në Prishtinë, por nuk dihet nëse do të jetë pjesë e aksionit.

   • Protesta e sotme në Shkup kundër Qeverisë Georgevski, ka bërë bashkë si asnjëherë më parë shqiptarë e maqedonas, pasi raportet ndëretnike ishin përkeqësuar në konfliktin e 2001.

   • Dhjetëra studentë dhe qytetarë kanë ndezur qirinj para Teatrit Kombëtar në Prishtinë në nderim të viktimave të konfliktit të Kumanovës ku mbetën të vrarë 14 shqiptarë.

   • Kontraktori i Komunës së Ferizajt, ka nisur zgjerimin e trotuarit në rrugën “Ahmet Kaçiku”, duke zhvendosur drunjtë pas asnjë kujdes me çka po dëmton edhe ata pak gjelbërim në qytet, raporton OJQ AVONET.

   • Luca Martinez, 4-vjeçari bëri një grushtim prej superheroi me Presidentin, Barack Obama. Ai kishte shkuar në Shtëpinë e Bardhë bashkë me të atin fotograf, për të parë 53-vjeçarin Obama të largohej me helikopterin e marinës. Ky ishte një rast i veçantë që donte gjithashtu veshje të veçantë, kështu që Luca ishte veshur me një kostum superheroi. Presidenti e pa Luca-n mes gazetarëve dhe iu afrua për të bërë grushtimin e heronjve, para se të largohej me helikopter. Sipas CNN, ky është grushtimi i parë në publik për Presidentin.

   Lifestyle

   Ja si të keni një vetull perfekte

   23 Maj 2015 - 11:55

   Për të patur një vetull sa më perfekte është e rëndësishme që ju të ndiqni disa këshilla kryesore.

   Tech

   Sa e keni numrin e këmbës? Ua tregon iPad-i

   23 Maj 2015 - 10:33

   Nëse shkoni në një dyqan këpucësh në Britani, do të shikoni që shumë fëmijë masin këmbën me iPad.