Sport

   Ja kundërshtarët e Skënderbeut në raundin e katërt

   29 Korrik 2015 - 11:42

   Skënderbeu mbrëmë hodhi një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit për në raundin e katërt në Ligën e Kampionëve, por...

   Rama-Duka, plan për të ndaluar kosovarët ndaj Serbisë

   Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) dhe Qeverinë shqiptare kanë mbajtur një takim para ndeshjes Shqipëri-Serbi. Ndeshja e...

   Vlera e Balotellit gjithmonë e më shumë në rënie

   Liverpool është gati ta shesë Ballotellin me një çmim shumë më të ulët se sa e bleu nga Milani.

   Shqipëri-Serbi, nesër nis plani

   Plani për ndeshjen me Serbinë, e cila është parashikuar të zhvillohet më 8 tetor në stadiumin “Loro...

   Fun Online

   Prindërit kenianë zgjedhin emrat e familjes Obama për fëmijët

   31 Korrik 2015 - 09:28

   Vizita e presidentit amerikan në Kenia, të cilët e cilësojnë si birin e tyre jo vetëm u prit me një entuziazëm dhe vëmendje të madhe nga mediat, por duket se dhe pas largimit të tij.

   Foto Lajm

   • Komuna e Shpend Ahmetit mund të ketë ndonjë arsye edhe për këto mbeturina pranë Fakultetit të Arteve. Mbase bëhet fjalë për “sabotim” nga Kompania “Pastrimi”. Sidoqoftë pamja qytetit mbetet e keqe!

   • Kjo është pamja e rrugës 1 Tetori Prishtinë. U dëmtua nga punimet në objektin e banimit kolektiv dhe as Komuna e as investitori nuk u kujtuan ta kthenin në gjendjen e mëparme./KosovaOnline/

   • Kjo veturë e Policisë së Kosovës e parkuar në hapësirë të gjelbër dhe trotuar në një nga rrugët e Gjakovës është shembulli më i keq i mbrojtësve të ligjit për ngasësit e automjeteve.

   • Derisa Komuna e Prishtinës krenohet me asfaltimin e rrugëve rurale kështu duket rruga Edmond Hoxha në kryeqytet që ndodhet vetëm 1.5 km nga ndërtesa kryesore e Qeverisë.

   • Autobusi i linjës urbane në Prishtinë nuk shfrytëzon hapësirën e krijuar për stacion por ndalon në rrugë për të marrë udhëtarë duke shkaktuar bllokim trafiku edhe ashtu i rënduar nga numri i madh i automjeteve.

   Lifestyle

   Ndihuni të bukura dhe unike!

   31 Korrik 2015 - 09:55

   Sezoni i verës është koha më e bukur për t’u ndjerë bukur dhe unik!

   Tech

   “Facebook” ndërton dronin që do të ofrojë akses në internet

   31 Korrik 2015 - 09:43

   Droni, që do të sigurojë internet në pjesët më të largëta të botës, është ndërtuar tashmë nga “Facebook”.